Slide background

CÍL PROJEKTU

Hlavním cílem projektu bylo vybudovat kvalitní a nízkoenergetické rodinné bydlení ve vyšším standardu, finančně dostupné pro každého, v dobré a pohodové lokalitě, s kvalitním zázemím.

S touto myšlenkou vzniknul projekt nízkoenergetického bytového domu RESIDENCE BAČINOVA VILA, ve kterém je vybudováno 13 nových bytových jednotek různých velikostí. Celý projekt byl postaven na citlivé rekonstrukci vily továrníka Bačiny z roku 1906 a rozčlenění na jednotlivé bytové jednotky. Soukromí domu je zajištěno vkusným oplocením. K jednotlivým bytům také náleží nově vybudované oplocené parkoviště na vlastním pozemku s krytými parkovacími stáními, zděné komory u parkovacích stání, předzahrádky a terasy u některých bytů, sklepy a sklepní kóje u některých bytů, a samozřejmě velká oplocená zahrada s vzrostlými stromy, dětským hřištěm a altánkem pro posezení nebo společné grilování.

Byty jsou standardně dokončeny do fáze kolaudačního minima (bez dokončovacích prací) pro možnost vlastního dokončení (podlahy, dveře, obklady, vybavení koupelen, kuchyně atd.). Samozřejmostí je možnost dokončení naší realizační firmou a to buď dle standardu developera nebo dle vlastního požadavku, u kterého je možno využít služby našeho bytového architekta.

Autorem celého projektu je EU Property project s.r.o., která zároveň zajišťuje samotnou realizaci stavby a následného prodeje. Architektonický návrh a následnou projekci zajišťuje společnost ŘEZANINA & BARTOŇ, s.r.o  pod vedením ing.arch Dušana Řezaniny.

Při koupi zajišťujeme veškeré právní služby, včetně možnosti  financování, či prodeje stávající či jiné nemovitosti.

Neváhejte nás kontaktovat v případě jakýchkoli dotazů nebo dohodnutí termínu schůzky.

OCENĚNÍ V SOUTĚŽI

Projekt Residence Bačinova vila byl neminován a oceněn odbornou porotou a veřejností v soutěži REALITNÍ PROJEKT ROKU 2014.

RPR_plakety_CV_2014_0577.indd  RPR_plakety_COP_2014_0577.indd

OBJEKT BAČINOVA VILA

Jedná se o stavbu z roku 1906, která prošla kompletní rekonstrukcí v letech 2013 - 2014. Objekt je částečně podsklepen, jsou zde dvě nadzemní podlaží a půdní vestavba. K nemovitosti náleží pozemky o celkové ploše 3.465 m2. Na těchto pozemcích stojí stavba a je vybudováno soukromé parkoviště a zahrada. Topení a ohřev teplé vody je řešen v celém objektu pomocí teplovodu z Opatovické elektrárny. Pro potřeby zahrady je na pozemku vlastní studna.
Objekt byl kompletně zateplen a dle průkazu energetické náročnosti objektu vykazuje pouhých 106 kWh (m2/rok), což ho řadí do kategorie velmi úsporných objektů.

BYTY

V objektu bylo vybudování celkem 13 bytových jednotek o velikostech 2+kk až 4+kk. Plochy bytů se pohybují v rozmezí od 43 m2 do 127 m2. Byty jsou prostorné a jejich předností je velmi praktické dispoziční uspořádání jednotlivých místností. V prvních dvou patrech jsou zachovány původní klenby a výška stropů dosahuje až 3,8 m, což dává bytu výrazně větší prostor. Některé byty mají k dispozici sklepy nebo balkony. Přízemní byty mají k dispozici předzahrádky s prostorem pro umístění terasy. Některé z podkrovních bytů mají k dispozici jednu další místnost v horní úrovni krovu. Ke každému bytu přísluší jedno zastřešené parkovací stání a venkovní uzamykatelná zděná komora.

PARKOVÁNÍ

Na vlastním oploceném pozemku má každý z 13 bytů samostatné zastřešené parkovacích stání s uzamykatelným skladovým prostorem Parkoviště dále nabízí dalších 11 nekrytých parkovacích stání. Mezi parkovištěm a objektem je dostatečný prostor pro možnost zaparkování většího vozu pro případ stěhování či nakládání nákupu či větších předmětů. Na parkovišti je dále prostor pro mytí vozidel či jízdních kol. Parkoviště je snímáno kamerovým systémem a trvale osvětleno v nočních hodinách pomocí úsporných zdrojů.

DOPLŇKY K BYTŮM

Všechny přízemní byty jsou vybaveny předzahrádkou s prostorem pro umístění terasy. Tyto předzahrádky jsou o plochách od 135 do 200 m2. Součástí 2 předzahrádek jsou i soukromá parkovací stání přímo před vchodem do těchto 2 bytů. Vstupy na předzahrádky jsou přímo z obytných místností francouzskými okny. Na předzahrádky je dovedena elektrika pro zásuvky i osvětlení, zároveň je zde umístěn přívod vody z vlastní studny.

Některé přízemní byty mají k dispozici sklepy, které jsou přímo pod byty a jsou přístupné buď přímo z bytu nebo z předzahrádky, jež je součástí konkrétního přízemního bytu. V objektu jsou k dispozici další společné sklepní prostory o celkové velikosti 62 m2, přístupné ze společné chodby.

Dva byty v patře mají vlastní balkony, přístupné přímo z obývacích pokojů francouzskými okny s výhledem na Opatovický písník.

Ve společných prostorách objektu je k dispozici všem majitelům bytů také prostorná místnost pro uložení kočárků či jízdních kol, dále úklidová a technické místnosti.

TECHNICKÉ VYBAVENÍ

Do všech bytů je přivedena internetová přípojka, telefonní přípojka, přípojka televize (STA), satelitu (SAT) a domácí telefon.. Do objektu je formou optické přípojky přiveden vysokorychlostní internet od společnosti Telefonica. Toto je možné použít pro velmi rychlý přístup na internet, ale i pro digitální příjem signálu nebo pevnou telefonní linku. Všechny 4 přízemní byty mají připravenu základní připravenost pro možnost zabezpečení. Přístup do areálu je zajištěn pomocí bezpečnostních čipů (otevírání 2 branek, vjezdová brána, vchodových dveří do objektu). Vjezdovou bránu je možné ovládat pomocí dálkového ovladače. Bezpečnost je zajištěna kamerovým systémem, který hlídá strategická místa okolí objektu (hlavní vchod, vjezd na parkoviště a parkoviště).

ZAHRADA

Zahrada je umístěna přímo vedle objektu residence. Je oplocená a přístupná ze zadní příjezdové komunikace (tuto komunikaci využívají pouze zahrádkáři z přilehlé zahrádkářské kolonie) brankou nebo přímo z 2 předzahrádek sousedících bytů. Na zahradě je zeleň a množství vzrostlých stromů. Dále je zde umístěno malé dětské hřiště s pískovištěm. Pro celé rodiny je v zadní části zahrady umístěn altánek s posezením pro případné chvíle odpočinku či grilování.

VAŠE RODINNÉ BYDLENÍ NA OPAŤÁKU

Residence Bačinova vila skýtá nové luxusní bydlení v nádherné lokalitě u Opatovického písníku, kde se snoubí rodinná pohoda, bezpečí, volnost a příroda v jeden celek.

Kontaktujte nás:
Najdete nás: